CĒSU UZŅĒMĒJI 

RADA LATVIJĀ  PIRMO BEZATKRITUMU DZĪVESVEIDA IZZIŅAS MARŠRUTU!

MĒRĶIS – Cēsis, ilgtspējīga dzīvesveida pilsēta. Projekta mērķis ir izglītot un ieinteresēt par videi draudzīgu dzīvesveidu, aicinot skolēnu un tūristu grupas, ģimenes, uzņēmumus viesoties maršruta punktos, tādējādi attīstot vietējo uzņēmējdarbību Cēsīs.

Nav svarīgi, cik liels ir uzņēmums, kāda ir tā darbības sfēra u.tml. Svarīgi ir mazie soļi, ko veic ikdienā, lai Tava uzņēmuma ģimenes un arī pilsētas ikdiena kļūtu ilgtspējīgāka un videi draudzīgāka.

Orientēšanās karte ar uzdevumu lapu “CĒSĪS TĪRI.LABI”

 Sākot spēli, dalībniekiem tiks piešķirts Uzdevumu – atbilžu lapa, karte.
 Nepieciešamais inventārs Telefons ar kameru / fotoaparāts, rakstāmais un lukturītis
 Noteikumi Spēlētājiem jāatrisina uzdevums, un tā atrisinājums jāieraksta atbildes ailē, jāatrod uzdevumā minētā vieta un tajā apslēptais simbols. Uz vietas atrasto simbolu jāuzzīmē atbilžu lapā.
 Cena bezmaksas
 Sākumpunkts Cēsu Tūrisma informācijas centrs Baznīcas laukums 1, Cēsīs.
 Spēles rezultāti Spēles rezultātus saņemsiet e-pastā tās pašas vai nākamās dienas laikā

NOSACĪJUMI:

-Tu atrodies Cēsu pilsētā

-Tu esi parakstījis memorandu Tīri.labi

-Tu esi gatavs iepriecināt maršruta veicēju ar intriģējošu uzdevumu un kodolīgu stāstu kā Tavs uzņēmums darbojas dabai draudzīga dzīvesveida veicināšanā.

IEGUVUMI:

-Tava pozitīvā reputācija

-tiek veicināta Tava atpazīstamība.

Piedāvājam sadarbību Tev, lai kopīgi izveidotu Cēsīs Tīri.labi karti ar uzdevumu lapu.

IDEJAS APRAKSTS: Šobrīd izstrādājam maršrutu ar uzdevumu lapu, kurā iekļaujam:

- memoranda Tīri.labi dalībniekus ar to stāstiem par zaļo dzīvesveidu; 

-Zaao visiem pieejamos atkritumu šķirošanas punktus Cēsīs;

-bezmaksas veselības takas (Cēsīs veselības maršruts sākas Pagalmā pie Sociālā centra (Bērzaines 16/18), iet cauri ainaviskajai Pirtsupītes gravai gar Pils parka malu, tad ielīkumo Zaļajā ielā un visbeidzot noslēdzas Bišu ielā) un Venden veselības taku un sporta laukuma trenažieru stūri stadionā, 

-sabiedriskā transporta pieturas un taksometru stāvvietu – tiek atzīmētas kartē ar ikonām

-dzeramā ūdens punktus Cēsīs – tiek atzīmētas kartē ar ikonām.

Tīri.labi Cēsīs maršruta karte nāks kopā ar uzdevumu lapu, kas ekskursantiem jāaizpilda, izstaigājot visus tajā atzīmētos punktus un izpildot kādu mazu uzdevumu vai atbildot uz jautājumu, ko iespējams izdarīt tikai aizejot līdz punktam. Piemēram, cik šķirojamie konteineri ir tur un tur vai no kāda materiāla ir gatavots tas un tas, kas atrodas tur un tur. 

Jautājumi ir ar zaļā dzīvesveida, vēstures, literatūras, mākslas, atjautības un uzmanības koncentrēšanas garšu. Piemēram, tas varētu būt ielaminēts vēstījums, kas ielikts kādā grāmatā, 12. lpp. (tik cik dalībnieku kartē). Par pareizām atbildēm tiek piešķirti punkti.

Starts un finišs ir Cēsu TIC. Pēc maršruta veikšanas ir iespējams saņemt novērtējumu no TIC darbinieka. Rezultāts tiek ierakstīts piemiņas diplomā, kas tiek nosūtīts dalībniekiem elektroniski pēc pieprasījuma.

Piedāvājuma izplatīšanas kanāli -  elektroniski pieejama informācija par piedāvāto maršrutu sadarbības partneru mājas lapās, Cēsu novada pašvaldības mājas lapā, vietējo tūrisma informācijas centru mājas lapās - Cēsīs, Valmierā, Līgatnē un Siguldā. Sadarbība ar Latvijas un ārzemju skolām u.t.t.

Formāts:

-A4 lapa locīta, abpusēja melnbalta druka maršruta kartei un uzdevumu lapai, ar ziliem akcentiem ievērojot Cēsu vizuālo materiālu tonalitāti, valoda –latviešu un angļu.

-Atpazīšanas zīme- uzlīme, ko ielīmēt ieejas durvīs vai nomarķēt izziņas vietu.

-Piemiņas diploma sagatave ar ko dalībniekiem lepoties un turēt goda vietā.

Mērķauditorija-

1. Latvijas skolēnu grupas;

2. Ārvalstu skolēnu grupas;

3. Individuālie tūristi (ģimenes, jaunieši, draugi utt.)

4. uzņēmumu kolektīvu saliedēšanas pasākumi.


Ja Tev ir priekšlikumi, ko vēlētos redzēt šajā maršrutā vai arī esi gatavs iesaistīties tā tapšanā, tad dod mums ziņu:0
 .