Kā pagatavot puķu sēklu bumbas?
20. septembris, 2022 pl. 10:09,
Nav komentāru
🧐Vai Tu zini, kāpēc ir vērtīgi veidot sēklu bumbas? Ko ar tām iesākt? Pie skudras Urdas mūsu ģimene apguva šo vērtīgo bumbu gatavošanu un iesaka arī Tev.
☝🏻Sēklu bumbas ideja nāk no “partizānu dārzkopības”. Šo terminu pagājušā gadsimta 70tajos gados ieviesa Liza Kristija, kura Ņujorkā izveidoja grupu Green Guerrilla, lai pārveidotu neizmantotu zemes gabalu zaļā dārzā. Radies, lai pievērstu uzmanību urbanizācijas nodarītajam postam dabai. Mūsdienās pilsētās apbūve kļūst aizvien blīvāka, māju pagalmi, pateicoties tehnoloģijām, tiek nopļauti tik perfekti, ka ziediem nav iespējas uzziedēt. Partizānu dārzkopji ar sēklu bumbām novārtā atstātās privātās vai sabiedriskās vietas pārvērš par ziedošām oāzēm, par paradīzi bitēm, tauriņiem un citām mazām dzīvām radībām. Tas ir sava veida dārzkopības grafiti 😊
Lai pagatavoti sēklu bumbas, Tev nepieciešams:
🌱Augsne – nav īpašu nosacījumu, kāda tā jāizmanto.
🌱Māls – kalpo ne tikai kā saistviela, bet arī apgādā augsni un augus ar svarīgām minerālvielām un mikroelementiem.
🌱Ziedu sēklas – jebkuras pļavas puķes. Pareizās ir tās, kuras vislabāk patīk.
✨Ņem 2 daļas augsnes, 2 – mālus (te domāts jau mitrs, mīcāms, nevis pulverītī) un 1 daļu sēklas. Visu samīca kopā un veido valrieksta lieluma bumbiņas.
Mazās sēklu bumbas satur pietiekami daudz mitruma un barības vielu, lai tās varētu attīstīties sliktos apstākļos, iestrādātas mālos un augsnē, to sēklas ir pasargātas arī no putniem un pelēm.
Vispiemērotākais laiks bumbu “sēšanai” ir no aprīļa līdz jūnijam. Pagatavotas tās sausā un vēsā vietā var uzglabāt pat līdz diviem gadiem. Skaisti noformētas, tās var būt ļoti interesanta un radoša dāvana kādam dabas mīļotājam svētkos.
Vai esi gatavs pamēģināt radīt pats savu sēklu bumbu un kļūt par vienu no “partizāniem”? Pavisam droši vari iesēt arī savā balkona kastē vai puķu podā pie mājas 🪴
#sēklubumbas #partizānudārzniecība
